Daniel Zlý

08.12.2017
   Chtěl bych se s Vámi podělit o mé začátky s výstupy na „trošku” větší kopce. V únoru 2016 jsem poprvé vyrazil na Wildspitze s vědomím, že výšky nejsou mojí silnou stránkou. A opravdu nebyly, při pohledu dolů to skoro odnesly moje kalhoty… Podobné pocity jsem zažíval i na kopcích v okolí Silvretty (Piz Buin, Dreiländerspitze) v březnu toho samého roku. Trošku mne tedy mrzelo vědomí, že se na „pořádný kopec“ asi nikdy nepodívám?!
   No a pak se objevil „nějaký“ Petis, trošku jsme to rozebrali… a zanedlouho vyrazili na Gerlach. Výlet to byl parádní, celý čas výstupu jsme klábosili a já si ani neuvědomil, že najednou jsem na vrcholu u kříže! Koukám dolů a ono to, kromě úžasného pocitu z výhledu, se mnou nic nedělá! Tak jsme naplánovali další výlet (Großglockner) a čekali na vhodnou předpověď. Jakmile se  objevila v našich chytrých aplikacích, sedli jsme do auta a vyrazili. Se soumrakem zaparkujeme a za svitu čelovek se vydáváme směrem na  winterraum u Stüdlhütte. Ráno 5:20 budíček a lehce po šesté, ještě za tmy, hurá k vrcholu! Stoupali jsme hřebenem „Stüdlgrat”, takže došlo i na nějaké to lezení. Počasí jsme trefili až neskutečné, nezbývá než konstatovat: „Skvělý zážitek!“. Jediné, co mi trošku pokazilo náladu, byly ty dva tisíce výškových metrů zpět k parkovišti... (za mě tedy raději dvakrát nahoru než jednou dolů- to ovšem neplatí pro ski túry!).
   Takže vše dobře dopadlo, my naskákali do auta a nad ránem dorazili unavení, ale neskutečně šťastní domů… a můžeme plánovat dál!
 
Takže: „Díky moc Petisi :-), bez Tebe bych to nedal!“.
 

Fero Král

04.09.2017

Nazdar Petis, zdraví Ťa Fero Kráľ už zo Žiliny! Zhodli sme sa s Luckou, ze toto bol určite náš "naj" zážitok z Tatier a nebolo to len kvôli super počasiu – ktoré naozaj vyšlo na 150%, ale hlavne kvôli pohode, kľudu  a istote, ktorá z Teba vyžarovala a tým pádom sa preniesla aj na nás a my sme si to užili tak, ako sme to možno ani nečakali. Bolo nám tam fajn a určite si ešte naplánujeme nejakú z Tvojich doporučných túr, príp. zlezieme s vodcom nejaký ďaľší dostupný vrchol – možno by sme sa potom aj ozvali – predsa len vlastná skúsenosť je najlepšia. Po tej túre sme boli celkom unavení – aj keď to na prvý pohľad tak nevyzeralo – po 1/2 hodinke strávenej na brehu Batizovského plesa sme sa už nevedeli akosi rozbehnúť a cesta na Sliezky dom nám trvala snáď aj 1:20, ale už sme si to len užívali. Ruky sme mali celé spálené – lebo sme vôbec nepredpokladali, že celú trasu pôjdeme len v tričkách – ale to počasie bolo skrátka super. Lucka mala na druhý deň a hlavne v sobotu dosť veľkú svalovicu – ja som bol celkom v pohode, ale vylepšil som to tým včerajším 1/2 maratónom v Banskej Bystrici – takže dnes už aj ja mám jemné problémy s kolenami a všeobecne chodením. ALE URČITE TO CELÉ STÁLO ZA TO !!!!! Maj sa krásne – snáď sa ešte niekedy stretneme, Fero Kráľ- Žilina

Martina a Iva

28.08.2017

Petis, tak dikas! Fotky krasne! Ale vidiet podla farby ze sme sa dost namakali....Iva je uz v Dolomitoch a ja dnes uz na ambulantii, no trochu rozdiel oproti piatku, ale ked urobim  posledneho pacienta tak mam toez pocit vitazstva ako na Gerlachu. Dufam ze v sobotu si to zas zvladol, no sme Ta s Ivou obdivovali ze este jeden takyto den das, my sme boli uplne grogy, ale sikovny maser na Sliezskom dome to trochu spravil. Tak sa drz, myslime ma Matas, clovek musi mat sny! Sorry email  bez hackov etc... to uz neriesim. Mata

Ahoj Petře, posílám kontakt e-mail pro zaslání fotek. Gerlach 25.8.2017. Martina by prosila kontakt na Karla, ohledně Ötztalu. Ještě jednou díky ze jsi nás tam vytahl, úžasný neopakovatelný zážitek. Super!! Svaly bolí úplně všechny ale už rozcházíme. Polsky hřeben jsme teda dnes vynechaly! Měj se a předem díky za fotky. Čau Iva.

Václav Blejštil, Michal a Vilík

02.09.2017

Nazdar Petis, tak už sme aj my doma a spomíname na SUPER zážitok z výstupu na Gerlachovský štít. Ďakujeme za zodpovedný sprievod až do cieľa. Viliam osobne pozdravuje :) (... hlava už nebolí a ďakuje za požičanú šatku). Ešte raz Ďakujeme a dúfam že sa spolu ešte niekedy stretneme na nejakom výstupe. S pozdravom Vašo.

Nazdar Petr, ešte raz Ti chceme poďakovať za "doprovod" na Gerlach a za krásny zážitok. Nech sa Ti darí a hlavne vela zdravia želám.. Zdraví Michal, Vašo a "mladý" Viliam

Atilla

22.08.2017

Finally we get home, so I share with you all the images you appear in. You will get a notification from my google drive with access link, tell me if you don't. Original size so you can crop/resize them as you want. You can send the images to this address too. Thanks for the Lomnic advise too :) it was easy indeed, but also a great experience. Was difficult to find the entrance to the chains (so many paths there), but we come across with a slovakian climber girl who knew the easy way :) All the best, Attila.

Ondra Čížek

29.08.2017

Ahoj Petis, ještě jednou díky za doprovod na vrchol Gerlachu i při cestě zpět a prosím o poslání Tvých fotek. Bylo to super (za mě i za tchána). Po zhlédnutí mých fotek zájem mojí ženu o výstup trvá, takže třeba někdy v budoucnu... Ondra

Tomáš Tkáč

05.08.2017

ďakujeme za super fotky a pekný životný zážitok. Možno sa  niekedy opäť stretneme. Tomas + Adam

Jan Heidrich, Arleta Bonková

21.08.2017

Ahoj, moc děkuji za překrásný zážitek. Honza

Moc děkuji za krásny výplaz:-) budu mít na co vzpomínat. Arleta